Biurko z regulacją wysokości, czy warto?

Siedzący tryb życia to zdecydowanie jedna z największych zmor dzisiejszych czasów. Nie tylko prowadzi do wad postawy i może sprzyjać przybieraniu na wadze, ale również może być bardzo niewygodny. Szczególnie uciążliwe mogą być bóle pleców i kręgosłupa w przypadku wielogodzinnego siedzenia przed komputerem w biurze. Z drugiej strony ciężko sobie wyobrazić wygodną pracę przez osiem godzin na stojąco. Wymyślono zatem rozwiązanie, które pozwala na pogodzenie okres pracy w pozycji siedzącej oraz stojącej. Jest nim biurko z regulacją wysokości.

Biurka z regulowaną wysokością – czym są i dlaczego się o nich mówi?

Blat w biurkach z regulowaną wysokością można dostosować do zajmowanej w danym momencie pozycji. Wykorzystuje się do tego podnośnik podobny do tego znanego z regulowanych foteli. Dzięki temu w każdym momencie możemy zdecydować, czy wolimy pracować siedząc, czy stojąc. Obie z tych form mają oczywiście wady, jeśli pracujemy w jednej pozycji przez 8 godzin, ale dzięki możliwości regularnego szachowania pozycji siedzącej ze stojącą, możemy uniknąć wszystkich negatywnych skutków. Kiedy jesteśmy w pozycji stojącej, nasze mięśnie są spięte, ponieważ muszą utrzymać pionową pozycję ciała. Takie zmiany pozycji poprawiają także koncentrację, ponieważ wielogodzinne siedzenie sprawia, że czujemy się znużeni i senni. Samopoczucie to jeden z kluczowych czynników dla jakości wykonywanej przez nas pracy, dlatego powinniśmy zadbać o to, aby zawsze czuć pełnię energii i chęci do działania. Pozycja stojącą może wpłynąć również na produktywność, ponieważ to właśnie podczas siedzenia jesteśmy bardziej podatni na czynniki rozpraszające, jak np. sprowadzanie mediów społecznościowych lub szukanie czegoś w internecie. Jest to efekt tego, że siedząc mamy wrażenie, że nie jesteśmy wystarczająco aktywni. Dzięki pozycji stojącej spalamy aż o 25%kalorii więcej, niż siedząc, dlatego, że mięśnie szkieletowe są wtedy napięte. Nie można potraktować biurka z regulowaną wysokością jak zamiennika treningu, jednak na pewno sprawi, że będziemy aktywniejsi.

Czy warto kupić biurko z regulowaną wysokością?

Biurko z regulacją wysokości może być wykorzystane zarówno w domu, jak i w pracy. Jego największą zaletą jest możliwość dopasowania biurka do indywidualnych potrzeb użytkownika oraz regulacja wysokości pozwalająca zmieniać pozycję w dowolnym momencie. Idealne dopasowanie biurka występuje wtedy, kiedy blat znajduje się na wysokości ugiętego łokcia. Wiele takich mebli dostosowanych jest do potrzeb osób pracujących na komputerze, ponieważ biurka posiadają blat pod monitor i wysuwaną szufladę, w której zmieszczą się klawiatura i mysz. Różnica pomiędzy pulkami powinna wynosić co najmniej 10 centymetrów. Dużą zaletą jest także regulacja kąta nachylenia blatu, która jest szczególnie istotna dla inżynierów wnętrz i architektów, którzy większą część swojego dnia pracy spędzają nad wymagającymi projektami. Regulowane nachylenie pomaga także przy tworzeniu prac plastycznych.

Regulowane biurka – wygoda, jakość i styl

Regulowane biurka wyróżniają się także bardzo dużą stabilnością pomimo tego, że nie są tak masywne, jak regularne biurka. Konstruuje się je w taki sposób, aby pozostawiały wystarczającą ilość przestrzeni pomiędzy blatem a podłogą na nogi osoby siedzącej. Powinno to być około 60 centymetrów. Dzięki poprawie zajmowanej pozycji, która wynika z regulacji pozycji, praca staje się znacznie bezpieczniejsza i przyjemniejsze, ponieważ oswobadzamy się od bólu pleców, kręgosłupa i szyi. Wygoda w oczywisty sposób współgra z jakością wykonywanej pracy. Kiedy jesteśmy znużeni po zbyt długim siedzeniu, zawsze możemy podnieść biurko i kontynuować swój pracę już na stojąco. Regulowane burka to także gwarancja najwyższej jakości wykonania. Są one produkowane przez renomowane sklepy, które przykładają znacznie większą uwagę do jakości swoich produktów niż niskobudżetowe biurka dostępne w sklepach wielobranżowych. W Fly-desk.com zadbaliśmy także o atrakcyjne wzornictwo. Dzięki atrakcyjnemu designowi praca przy biurku jest znacznie przyjemniejsza, a ono samo idealnie wkomponowuje się perfekcyjnie w otaczający je wystrój.