Jakie korzyści przynosi trening siłowy?

Trening siłowy dla większości osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z siłownią kojarzy się przede wszystkim z budowaniem mięśni. Zwłaszcza kobiety unikają tego typu treningów w obawie by ich ciało nie zyskało męskiej muskulatury. Oczywiście trening siłowy powoduje wzrost siły, masy i mięśni to oprócz tego posiada wiele innych zalet.

Trening siłowy – na czym polega?

Treningi siłowe w zdecydowanej większości mają formę interwałów, co oznacza, że intensywny wysiłek przeplatany jest z odpoczynkiem. Poprawnie wykonywany trening siłowy angażuje do pracy wszystkie części ciała. Plusem tego rodzaju treningów jest to, że możemy wykonywać ćwiczenia wykorzystując jedynie ciężar swojego ciała lub korzystać ze sztang czy specjalnych do tego urządzeń siłowych.

Trening siłowy – nie tylko muskulatura ale i szereg innych korzyści

Trening siłowy to skuteczne narzędzie do wyrzeźbienia i wzmocnienia ciała. Oprócz pięknie podkreślonych mięśni trening ten przynosi wiele innych korzyści, o których mało kto wie. Podczas tego typu treningu spalamy mnóstwo kalorii w czasie o wiele krótszym niż podczas ćwiczeń cardio. Ponadto ten rodzaj aktywności poprawia postawę ciała i wzmacnia nasze kości i stawy. Ma bardzo dobry wpływ na serce, zapobiegając tworzeniu się wielu niebezpiecznych dla zdrowia i życia chorób. Co ciekawe podczas ćwiczeń siłowych poprawia się napięcie i jędrność skóry więc to dobra wiadomość dla pań, które chcą zachować jak najdłużej młodzieńczy wygląd skóry. Jak widać trening siłowy choć powszechnie kojarzony przez każdego z nas z budowaniem masy mięśniowej przynosi naszego ciału wiele innych zdrowotnych korzyści.