Jak działają spalacze tłuszczu

Każdy regularnie trenujący chciałby, by efekty jego wysiłku widoczne były jak najszybciej. W tym celu stosuje różne wspomagacze i preparaty, które w większości przypadków dają niestety efekt placebo. Jednym z takich najpopularniejszych produktów są spalacze tłuszczu. Czym są i czy naprawdę mogą pomóc?

Termogeniki – czy są skuteczne

Badania laboratoryjne oraz efekty treningowe u osób, które stosują suplementy termogeniczne, wskazują, że spalacze tłuszczu rzeczywiście działają. Dzieje się to głównie dzięki składowi tego typu produktów. Najczęściej stosowane z nich zawierają takie substancje jak: kofeinę, piperynę, katechinę, forskolinę, CLA itp. są to substancje, które pozytywnie wpływają na nasz metabolizm, dzięki czemu nasze spalanie zwiększa się nawet o 11 procent.

Spalacze tłuszczu i ich efekty

Jak się okazuje, spalacze tłuszczu stosowane przy regularnych treningach, mogą pozytywnie wpłynąć na efekty wysiłku. Najczęściej stosuje się je, by przełamać stagnację podczas redukcji wagi, ale zwiększają również wydolność organizmu, redukują objawy przemęczenia treningowego, a także ułatwiają wchłanianie mikroskładników.
Jednak nie zapominajmy o efektach ubocznych. Stosowanie spalaczy może niestety je wywołać. Do takich niepożądanych skutków należą: podwyższone ciśnienie, stany lękowe, bezsenność, drżenie rąk i inne. Należy pamiętać, że produkty spalające tłuszcz zawierają kofeinę, więc podczas ich stosowania powinniśmy całkowicie zrezygnować z kawy. Warto również skonsultować się z lekarzem, ponieważ osoby mające problemy z sercem lub ciśnieniem, powinny os takich specyfików trzymać się z daleka.

Czy sport to twoja pasja? Jeśli tak i chciałbyś dowiedzieć się więcej o skutecznych i ciekawych treningach oraz nabyć wiedze około treningową, proponujemy rozważenie zapisania się na kurs trenera personalnego. Nauczysz się na nim wszystkiego, co trener personalny powinien wiedzieć.

Popularne tagi: kurs instruktora pływania , kurs instruktora fitness , kurs instruktora tańca , kurs wychowawcy kolonijnego

 

 

Zadzwoń:
+71 7127712

Zobacz stronę:
https://www.ams.edu.pl/kursy/
”kurs

Dojazd: